5 צעדים לבחירת דלתות כניסה ודלתות פנים לבית

אם אתם רוצים לעשות שינוי בבית שלכם אבל לא רוצים להיכנס לתהליך של שיפוצים, חידוש או החלפת דלת הכניסה או דלתות הפנים בבית היא דרך מצוינת לתת לבית שלכם מראה חדש ויוקרתי בקלות ובמהירות.

כמובן שישנם מספר שיקולים שצריך להכיר כדי לבחור את הדלת המתאימה ביותר עבורכם.

 

  • החומר והעיצוב

החומר ממנו עשויה הדלת והעיצוב צריכים להתאים לצרכים שלכם, לעיצוב הכולל של הבית ולמיקום הדלת.
דלת מעץ תשדר חמימות כבר מהכניסה לבית, אבל עלולה להיות לא מתאימה במידה והדלת חשופה לגשמים ורוחות חזקות.
כדאי לדעת שכיום ניתן לעצב באופן שונה את החלק החיצוני של הדלת ואת החלק הפנימי שלה, כדי שכל אחד מהצדדים יתאים לעיצוב הבית מבחוץ ומבפנים. גם כאשר בוחרים את דלתות הפנים, חשוב שעיצוב הדלת יתאים לצבע הריצוף, הרהיטים והקירות ולסגנון העיצוב הכללי של הבית.

 

  • הגודל כן קובע

גודל הדלת וגובהה צריכים להיות שיקול הן מבחינת העיצוב והן מבחינת הצרכים שלכם, כמו דלת רחבה למעבר של כיסא גלגלים או הליכון או דלת גבוהה כדי ליצור רושם של חלל גדול יותר.  ניסור בטון ביהלום (אנו ממליצים על חברת יהלומי ניסור וקידוח בטון) מאפשר להגדיל את פתח הדלת באופן מדויק ונקי, מבלי לגרום לאבק, רעש או נזק לקירות הבית.

אל תחששו מהגדלת פתח הדלת בחדרים קטנים כמו חדרי אמבטיה או חדרי ארונות, מאחר וקידוח היהלום מתאים לעבודה גם במקומות קטנים וצרים.

 

  • הגנה על הבית ועל הפרטיות

כאשר מדובר בדלת כניסה, יש לוודא שהדלת עומדת בתקנים הנדרשים מבחינת מנגנון ההגנה שלה מפני פריצות. מנגנוני הנעילה העיקריים הקיימים כיום בשוק הם דלתות ננעלות ודלתות נטרקות. מנעול שניתן לפתיחה מבחוץ הוא חובה בדלתות המותקנות בחדרי אמבטיה ושירותים ומומלץ גם בדלתות של חדרי ילדים, כדי לאפשר פעולה מהירה במצבי חירום.
שימו לב גם לחומרי המילוי והציפוי של דלתות הפנים, כדי לאפשר בידוד רעשים ושמירה על הפרטיות שלכם.

 

  • מחקר שוק ותכנון תקציב

ערכו מחקר שוק לגבי מחירי הדלתות וההבדלים בין יצרן ליצרן, כדי לתכנן נכון את התקציב.
במידה ואתם רוצים להחליף דלת בבית חדש, עשו זאת בשלב מוקדם כדי לחסוך בעלויות על ידי קיזוז עלות הדלת המקורית מעלות הדלת החדשה וקבלת ההנחה של ספק הדלתות.
כאשר מדובר בדלתות פנים, קחו בחשבון את מספר הדלתות שיש בבית וכל דלת שאתם חושבים להוסיף. במקרה כזה, מומלץ להשתמש בקידוח יהלום שיחסוך לכם זמן, עלויות ותיקונים.

 

  • אחריות

שימו לב לאחריות שאתם מקבלים מהיצרן וודאו שהיא כוללת אחריות על ליבת הדלת, שהיא החלק החשוב ביותר בדלת.

השארת תגובה