המדריך לבחירת דלתות כניסה לביתנו

עיצוב הבית דורש תכנון נכון ותשומת לב למגוון פריטים. החל ממסגרות החלונות והדלתות, אל עבר גופי התאורה השונים ולבסוף כל הריהוט הדרוש לחדרים. כאשר מדובר על דלתות ביתנו ישנם חוקים שונים ופונקציות מגוונות איתן אפשר לשחק כגון ענייני בטיחות ומנעולים, הוספת חוסמי רעש, שיפור הפרטיות והחיסכון באנרגיה ועצם הדלת עצמה אשר משמשת כמחסום בפני אלמנטים חיצוניים.

בין אם מדובר על דלתות פנים או דלתות חוץ, חשוב שהן יהיו עמידות בפני השימוש היומיומי בהן ובנוסף יחמיאו למראה העיצובי הכולל של הבית. סגנון הדלת אותה תבחרו ישפיע משמעותית על האסתטיקה של הנכס וכך לדוגמא דלתות אשר תבחרו למעבר בין חדרים לרוב אינן יהיו זהות לכאלה אשר תבחרו להציב בפני יציאה לגינה או כניסה לבית.

אז איך בוחרים?

בכדי לבצע בחירה ראויה כדאי להציב מטרות שיעשו לנו סדר. תחילה רצוי לסכם את כל הדלתות שאתם מעוניינים לרכוש עבור ביתכם. רכישה גדולה שתתבצע ממקום אחד תוזיל את העלויות משמעותית. לדוגמא, הבינו כמה דלתות תצטרכו ולאילו חדרים, כתבו הכול על רשימה מסודרת כולל הסגנון העיצובי של כל חדר וכך תקבלו הערכת מצב ראשונית.

לאחר מכן, בחרו תקציב שבו תרצו להשתמש בכדי לבצע את רכישת הדלתות. תקציב מוכן מראש יגרום לכם ללכת אך ורק למקומות הרלוונטיים עבורכם. כך לדוגמא, אם החלטתם על סכום של 10,000 ₪ עבור דלתות פנים תדעו שאין צורך להגיע למותגי על שמוכרים פריט אחד בעשרות אלפי שקלים.

לבסוף, קבעו מה הוא הקו העיצובי שיתאים לכל סגנון הבית. עבור בית שמעוצב בסגנון כפרי אין טעם לרכוש דלת מתכת לכניסה. נסו לשמור על התאמה בין צבע הדלת, הסגנון, העיטורים והגילופים לשאר הפריטים אשר נמצאים בביתכם.

ביטחון מעל הכול

חשוב לזכור, מטרותיהן של הדלתות בראש ובראשונה לספק פרטיות גם מהגורמים החיצוניים כאשר מדובר על דלתות כניסה ויציאה מהבית וגם עבור דיירי הבית כאשר הם מעוניינים בפרטיות. לכן חשוב לבחור דלת איכותית שעשויה מחומרים עמידים ומבודדים. גם כאשר מדובר על בידוד נגד גשם ומניעה של חרקים ולכלוך איכות הדלת משמעותית ביותר.

טיפים שימושיים

בחירה של דלתות פנים דורשת עין עיצובית ראויה. לכן נסו לברר כמה שיותר פרטים ולספוג כמה שיותר מידע לפני שאתם יוצאים וחולשים את הספקים במדינת ישראל. תחילה בדקו באינטרנט עבור ספקים ראויים שעומדים בתקציב שלכם ובסגנון אותו תרצו להתאים לבית. לאחר מכן, בצעו סימולציה וצאו לשווקים השונים ולחנויות המסחריות הגדולות בכדי להתרשם פיזית מהפריטים השונים.

החל מהזמנת הדלת ועד אשר היא מגיעה לביתכם תאלצו להמתין בסבלנות ולשלם כסף בעבור השירות הזה. מעבר לכך, התקנת הדלת גם כן תייקר את העלויות ולכן חשוב לבצע מחקר מקיף מראש בכדי לא להיגרר להוצאות נוספות מיותרות.

השארת תגובה