הכול על התקנת דלתות – מחירים וטיפים ל-2022

הדלת. כמה היא חשובה בחיינו. כשאנחנו שוכחים לנעול את דלת הבית, אנחנו מסכנים את כל החפצים יקרי הערך ביותר שלנו. אם אנחנו כועסים, לעתים נטרוק אותה בהפגנתיות וניעלם אל תוך החדר שמאחורי הדלת. דלתות שומרות על ביטחון הבית שלנו, על הפרטיות שלנו בתוך הבית ובכלל, הן כל כך מהותיות בחיים שלנו עד שאנחנו מתייחסים אליהן כמובן מאליו. 

אלא שכשמגיע הרגע שלנו לבחור דלתות, אין לנו מושג איך לעשות את זה! אז כדי לעזור לכם להיכנס בקלות אל תוך העולם הזה – אנחנו כאן לפתוח לכם את הדלת.  

סוגי דלתות

כדי שניתן יהיה בכלל לגשת לנושא של התקנת דלתות, חשוב ראשית להכיר את סוגי הדלתות השונים שקיימים בשוק. 

כידוע, דלת הכניסה לבית תהיה שונה בתכלית מהדלת של חדר השירותים, למשל. לכן, יש לערוך חלוקה לשתי קטגוריות עיקריות: דלתות כניסה ודלתות פנים. 

דלתות כניסה

דלת עץ: דלת שעשויה מעץ ומעניקה לבית מראה כפרי. דלת העץ פחות עמידה בפני מזג האוויר והמחיר שלה גבוה למדי בדרך כלל. עם זאת, הן מרהיבות, יפהפיות ומעניקות מראה ייחודי לבית, ויש דלתות עץ עמידות יותר מאשר בעבר כיום, כך שלחלוטין יש מי שמעדיף להתקין דלת עץ בכניסה לביתו ולא בכדי.

דלת פלדה: דלת הפלדה (המכונה גם דלת ביטחון) היא הדלת הנפוצה ביותר בישראל. מדובר בדלת חזקה מאוד ועמידה במיוחד בפני מזג האוויר. דלת עמידה, אמינה ובטיחותית. 

דלתות פנים

דלת כוורת: דלת מעץ ובתוכה מילוי מקרטון בצורת  משושים המזכירים צורה של כוורת. דלת קלת משקל, שלא יוצרת עומס על הצירים. דלתות אלה זולות יחסית בדרך כלל והן הדלתות הנפוצות ביותר בבתים בארץ. 

דלת פולימר – דלת אשר עשויה מחומר פלסטי עמיד למים ולמזיקים. מדובר בדלת עדינה יחסית, שיכולה להינזק בקלות יחסית בסגירה חזקה מדי או בטריקה. בשל העמידות שלה למים, היא מתאימה במיוחד ובעיקר לחדרי שירותים ואמבטיה.

דלת פלקסבורד – דלת מעץ עם מילוי של שבבי עץ דחוסים. דלת כבדה לעומת דלת כוורת, לכן היא יוצרת עומס על הצירים וחשוב שהצירים יוכלו לעמוד בזה, אך היא עמידה מאוד בפני רעשים וטמפרטורות.  

טיפים להתקנת דלתות

  1. התייעצות

התייעצו עם בעל המקצוע לגבי הדלתות המתאימות לביתכם. הזמינו אותו לבצע מדידות והזמינו מראש את הדלתות שאתם צריכים כדי שלא תיתקעו בלי דלתות ביום ההתקנה. 

  1. בחירת סוג הדלת

בהתייעצות עם בעל המקצוע, יש לבחור מראש את סוגי הדלתות הרצויים. איזו דלת תתאים לחדר האמבטיה? ולכניסה לבית? ולחדר הילדים? חשוב להתאים את סוג הדלת לצורך שאותה דלת תמלא וכמובן לתנאי הבית – כלומר לסוג המשקוף, לעוצמת הצירים וכולי. 

  1. בחירת הצבע

דלת הכניסה היא הפנים של הבית, דרכה נכנסים אל תוך הבית. המראה שלה מרמז על אופי הבית עצמו. לכן חשוב להתעכב ולבחור בצבע שיחמיא לבית ולאווירה שאתם רוצים לשדר לבאי הבית ולעצמכם. הדבר נכון גם לדלתות הפנים כמובן. בחרו בצבעים שיוכלו להתאים גם לשינויים שתבצעו בעיצוב הבית בעתיד. בחירת הצבעים של הדלתות היא בחירה עיצובית שתצטרכו לחיות איתה בשגרת היום יום שלכם וכדאי לעשות אותה בתבונה.

  1. בחירת הציפוי

התפקיד של ציפוי הדלת חשוב במיוחד. מצד אחד, הוא יקבע את המראה הסופי של הדלת ומצד שני, הוא גם יוצר איטום ושומר על הדלת מפני נזקים של רטיבות ושינויי טמפרטורה. לכן, בהתאם למיקום הדלת, לסוג החדר, להימצאות הדלת בתוך בניין או חצר (אם מדובר בדלת כניסה) – יש לבחור בקפידה את סוג הציפוי לדלתות. 

  1. המנעול

כשמדובר בדלת כניסה, מערכת הנעילה חשובה במיוחד מכיוון שזו תשמור לנו על הבית. חשוב לבחור במנגנון אמין ועמיד. בדלתות פנים, המנעול צריך להתאים לצורך – כלומר לחדר ילדים ולחדר הורים תרצו להתקין מנגנונים שונים וכך גם לחדרי שירותים, למשל. 

  1. קורת גג אחת

קורת גג אחת – כמו עם הרבה מוצרים, ככל שתרכשו יותר דלתות, כך המחיר עבור התקנת דלתות יהיה זול יותר. לכן, מומלץ להזמין את כל הדלתות מאותו המקום.

אז כמה זה עולה?

בסופו של דבר, מחיר התקנת דלתות נע בטווח רחב למדי ותלוי בגורמים שונים. חשוב לעבור על מחירון התקנת דלתות ולהתאים את הנתונים שאתם מוצאים שם לצרכים שלכם כדי לוודא שאתם מקבלים מחירים הוגנים.

התקנת דלתות פנים, כולל הרכבת משקוף, תעלה בין 1300-1890 ש"ח על פי מחירון התקנת דלתות. הטווח יהיה דומה גם עם תשתית מוכנה וגם כאשר העבודה תכלול פירוק דלת ישנה. 

התקנת דלתות כניסה תנוע בין 1890 ל-2000 ש"ח לפני מחירון התקנת דלתות.

באדיבות אתר TovToda – השוואת מחירים בין בעלי מקצוע

 

השארת תגובה