הבחירה הנכונה – פרקטים למינציה לבית ולמשרד

פרקטים למינציה הם הפרקטים הנמכרים ביותר בישראל. הסיבות לכך הן רבות ומגוונות, ההיצע הנרחב של הדגמים, המחיר שהוא זול יותר מפרקט טבעי, התקנה מהירה, תחזוקה קלה במיוחד וסיבות נוספות.

מכיוון שפרקטים הם מסוג הפריטים שקונים אחת לתקופה ארוכה, כשעוברים דירה או כשעושים שיפוץ מהותי בבית, החשיבה העיקרית היא על רכישת דוגמה קלאסית המתאימה לנראותם של החדרים השונים בבית.

פרקטים למינציה להתקנה בבית 

הדרישה הגדולה של פרקטים למינציה גררה כמויות ייצור גדולות במיוחד ודוגמאות חדשות ומסקרנות המגיעות ארצה מעת לעת. 

מעצבי הפנים מעודדים גם הם את רכישת פרקטי הלמינציה לאור היתרונות הרבים שלהם לעומת האריחים שעד לא מכבר היו בכל רחבי הבית. הלקוחות רוכשים בדרך כלל לוחות עבור חיפוי החדרים בבית כמו חדרי הילדים, חדר השינה וחדר העבודה. בשנים האחרונות קיימים גם לקוחות המעוניינים לחפות בלוחות הפרקט גם את הסלון בגוונים אחרים ואת חדרי האמבטיה והמטבח בלוחות למינציה ייעודיים הדוחים מים המותאמים להתקנה במיקומים הללו.

היתרונות של הפרקטים 

פרקטים יוצרים חמימות ונעימות ברחבי הבית. מדובר בחומר מבודד השומר על טמפרטורה זהה הן בקיץ והן בחורף. לכן, נעים מאד ללכת על הלוחות הללו גם ברגליים יחפות ולשבת על המשטחים בכל עונה. מעבר לכך הוא גם מבודד מרעשים ולכן הוא אידאלי בחדרי ילדים כדי לפתור את בעיית הרעשים מתוך החדר ומחוצה לו.

הפרקט מיוצר מהחומר HDF בתוספת נסורת, בכמה דרגות של עובי. המרכיבים מודבקים זה לזה ובחלקם העליון מתווספת הדוגמה הרלוונטית. שילוב של החומרים בשיטת העבודה המתקדמת של מפעלי הייצור יוצרת לוחות פרקטים עמידים ואיתנים לאורך שנים.  

פרקטי הלמינציה הם איכותיים אך מחירם זול יותר מפרקטים המיוצרים מעץ מלא ולכן סוג זה הוא המועדף על הלקוחות.

פרקטים למינציה להתקנה במשרד 

יופיים הייחודי של לוחות פרקטים למינציה הוא עצום ולכן הימצאותם במשרד מוסיפה יופי ורושם רב לכל החלל. לכן, כשמתכננים את עיצובו של משרד חדש או משרד לאחר שיפוץ, נוהגים לבחור דגם יפהפה של פרקט שיתאים לחדרים, לחדר הישיבות ולמבואה. 

הפרקט מוסיף רבות לנראותו של המשרד שנראה אקסקלוסיבי, אלגנטי, משדר יוקרתיות ומקצועיות. אורחים המגיעים בפעם הראשונה למשרד בדרך כלל מתפעמים מיופיו של המשרד, דבר המשפיע מאד על ההתייחסות למומחיותו של המשרד. 

התקנת פרקטים 

בהשוואה להתקנת אריחים, מלאכת התקנת הפרקטים היא מהירה מאד. מתקינים מקצועיים משלימים התקנה של לוחות פרקטים בכמה חדרים תוך כמה שעות אם אין תקלות חריגות. 

תחזוקה שוטפת של פרקטים 

אחד היתרונות הגדולים של פרקטים למינציה הוא האחזקה הקלה. ברוב המקרים מנקים את האבק באמצעות שואב אבק מאסיבי ולאחר מכן מנקים במטלית לחה עם חומר ניקוי ייעודי לפרקטים. תוך דקות כל משטח הפרקט נקי ומצוחצח. 

השארת תגובה